و هرچیز جالب دیگه ای ;)

پنجاه (۵۰) مکان غیرقابل باوری که از لینوکس استفاده می‌کنند

نویسنده :. .
تاریخ:چهارشنبه 10 فروردین 1390-08:40 ب.ظ

مدت زمان زیادی از زمانی که ویندوز مایکروسافت در بازار سیستم عامل یکه تازی می‌کرد نگذشته است، با حرکت در شهر های مختلف، مشاهده خواهید کرد که هر کامپیوتری در هر خانه‌ای از نسخه‌ای از ویندوز استفاده می کند.

اما در دهه اخیر، بازار سیستم عامل شروع به تغییر کرد به گونه‌ای که بیش از ۵ درصد تمام کامپیترها از Mac OS استفاده می کنند، بنابر اعلام NetMarketShare.com لینوکس تنها یک درصد از سهم بازار کلی در سیستم عامل را به خود اختصتص داده است.

اگرچه این عدد برای لینوکس بسیار ناچیز می نماید اما لینوکس در مکانهایی استفاده می‌شود که احتمالاً غیرقابل باور خواهد بود.

در این مقاله، ۵۰ مکانی که لینوکس را به جای ویندوز و Mac ترجیح داده‌اند آورده شده است.

برای مطالعه راحت تر، این مکانها به مکانهای دولتی، منازل، مشاغل و مؤسسات آموزشی تقسیم‌بندی شده است.


کاربران دولتی لینوکس:


دولتی ها در تمامی سطوح اعم از ملی، فدرالی و بین‌المللی، لینوکس را در سیستم‌های کامپیوتری خودشان بکار می گیرند.


۱- وزارت دفاع ایالات متحده


براساس اعلام Linux.com ، وزارت دفاع ایالات متحده از لینوکس ردهت استفاده می کند.


۲- ناوگان زیردریایی نیروی دریایی ایالات متحده


Freesoftwaremagazine.com افشا کرد که ناوگان زیردریایی هسته ای ایالات متحده از لینوکس استفاده می کند.


۳- شهر مونیخ آلمان


شهر مونیخ آلمان مهاجرت ۱۴۰۰۰ کامپیوتر رومیزی خود را به توزیع لینوکس انجام داده است. این خبر توسط ZD Net منتشر شده است.

ect


۴- اسپانیا


LWN.net اعلام کرد که اسپانیا یکی از بزرگترین حامیان و استفاده کنندگان لینوکس در بین دولتهای ملی می باشد.


۵- اداره فدرال هوانوردی ایالات متحده


تعدودی از کاربران دولتی لینوکس اعلام کرده‌اند که از انتخاب مهاجرت به لینوکس اداره فدرال هوانوردی ایالات متحده خوشحال هستند. ویکی پدیا در سال ۲۰۰۶ اعلام کرد که این اداره به لینوکس ردهت به طور کامل مهاجرت کرده است.


۶- مجلس فرانسه


براساس اعلام ZD Net، مجلس فرانسه در نوامبر ۲۰۰۶ ویندوز را به طور کامل کنار گذاشت و از لینوکس اوبونتو استفاده کرد.


۷- بانک صنعتی و بازرگانی دولت چین


براساس گزارش InformationWeek در سال ۲۰۰۵، بانک صنعتی و بازرگانی دولت چین تصمیم گرفت تا از لینوکس در تمامی ۲۰۰۰۰ شعبه خود استفاده کند.


۸- مدرسه‌ها و دانشگاه‌های پاکستان


در سال ۲۰۰۲، دولت پاکستان یک واحد منابع فناوری را برای ترویج استفاده از متن باز به‌خصوص لینوکس در کشور راه اندازی کرد.


۹- کوبا


کوبا هرگز طرفدار سرمایه داری و سرمایه‌گذاری شرکتهای بزرگ نبوده است به گونه‌ای که وارد مرحله توسعه توزیع لینوکس خود شد و آن را در فوریه ۲۰۰۹ جایگزین ویندوز کرد. این مطلب را Carribean Net News اعلام کرد.


۱۰- وزارت آموزش و علوم مقدونیه


Ubuntu.com گزارش داد که در نوامبر ۲۰۰۷، هر دانش آموز مقدونیه ای از ایستگاه های کاری کامپیوتر که توسط لینوکس اوبونتو ایجاد شده است به عنوان بخشی از برنامه هر کامپیوتر برای هر کودک این کشور استفاده می کند.


۱۱- اداره پست ایالات متحده

اداره پست ایالات متحده، نمونه‌ای دیگر از مهاجرت به لینوکس تنها به دلایل فنی می باشد.


۱۲- دادگاه فدرال ایالات متحده


AAX.net گزارش داد که دادگاه فدرال ایالات متحده به لینوکس برای تمامی فعالیتهای مدیریتی خود اعتماد کرده است.


۱۳- دولت مکزیکوسیتی


wired.com اعلام کرد که در سال ۲۰۰۱ دولت مکزیکوسیتی تصمیم گرفته است که از لینوکس به دلیل کاهش هزینه‌های آن استفاده کند.


۱۴- Garden Grave کالیفرنیا


احتمالاً ساده‌ترین سازگاری دولت با لینوکس در لیست ما، Garden Grave کالیفرنیا است که در سال ۱۹۹۵ براساس اعلام LinuxJournal مهاجرت کرده اند.


۱۵- Largo فلوریدا


براساس مقاله سال ۲۰۰۳ Linux.com با عنوان ؛Largo لینوکس را بیش از همه دوست دارد؛ تشریح کرد که چگونه شهر فلوریدا به لینوکس اعتماد کرده است.


۱۶- اداره پست جمهوری چک


اداره پست جمهوری چک به لینوکس در سال ۲۰۰۵ براساس اعلام Europa با موفقیت مهاجرت کرد. توزیع لینوکس انتخابی زوزه بر روی ۴۰۰۰ سرور در ۳۴۰۰ اداره پست در سرتاسر این کشور اجرا می شود.


کاربران آموزشی لینوکس


مؤسسات آموزشی چه دولتی و چه تجاری، به طور فزاینده ای تصمیم گرفتند که لینوکس را بر روی سرورها و کامپیوترهای رومیزی خود براساس مزایای هزینه ای و متن باز بودن آن اجرا کنند.


۱۷- مدرسه‌های روسیه


در سال ۲۰۰۷، BBC گزارش داد که تمامی مدرسه‌ها روسیه از نرم‌افزار لینوکس استفاده خواهند کرد.


۱۸- دانشگاه‌های آلمان


Computerweekly.com در آگوست ۲۰۰۷ گزارش داد که در حدود ۵۶۰۰۰۰ دانشجوی آلمانی همراه با هزاران کارمند در ۳۳ دانشگاه آلمان از لینوکس زوزه ناول استفاده می کنند.


۱۹- فیلیپین


براساس اعلام ComputerWorld در فیلیپین، مهاجرت به لینوکس به عنوان یک انقلاب آموزشی مطرح شده است. فیلیپین پس از تجربه موفق در توسعه ۱۳۰۰۰ سیستم لینوکس فدورا در مؤسسات دولتی، تصمیم دارند تا ۱۰۰۰۰ کامپیوتر را به اوبونتو مجهز کنند.


۲۰- گرجستان

گرجستان، برنامه اجرای لینوکس بر روی تمامی کامپیوتر مدرسه‌ها و تین کلاینت ها را آغاز کرد. براساس اعلام ویکی پدیا گرجستان در سال ۲۰۰۴ از لینوکس اوبونتو، کوبونتو و فدورا استفاده کرده است.


۲۱- ایالت Tamil Nadu هند


Linuxwatch.com گفت که ایالت Tamil Nadu هند تصمیم گرفت که ۱۰۰۰۰ لپ تاپ لینوکسی را بین دانش آموزان توزیع کند. لپ تاپها با قیمت ۸۰۰ دلار به دانش آموزان فروخته می شود.


۲۲- مدرسه‌های سوییس


ویکی پدیا همچنین گزارش داد که سوییس ۹۰۰۰ کامپیوتر خود را برای استفاده از لینوکی و مجموعه OpenOffice در استان جنوا در سپتامبر ۲۰۰۸ آماده کرده است.


۲۳- بولزانو ایتالیا


شهر بولزانو در ایتالیا با جمعیت دانش آموزی ۱۶۰۰۰ نفری گزارش داد که به استفاده از یک توزیع سفارشی سازی شده از لینوکس در تمامی مدرسه‌ها در سال ۲۰۰۵ مهاجرت کرده است.


۲۴- کرلا، هند


Reddif.com در سپتامبر ۲۰۰۶ گزارش داد که از هم‌اکنون در کرلای هند نزدیک به ۱.۵ میلیون دانش آموز در ۲۶۵۰ دبیرستان دولتی و نیمه دولتی در این ایالت از لینوکس استفاده می‌کنند


۲۵- پروژه یک لپ تاپ برای هر کودک


برنامه یک لپ تاپ برای هر کودک، یک لپ تاپ توسعه یافته با اجرای لینوکس در آن است که بین میلیونها کودک در کشورهای در حال توسعه توزیع می شوند.


۲۶- مدرسه‌های ایندیانا


CRN.com در آگوست ۲۰۰۶ افشا کرد که بیش از ۲۰۰۰۰ دانش آموز ایندیانایی در حال حاضر از لینوکس استفاده می کنند.


کاربران تجاری لینوکس


کسب و کارها نیز همانند دولتها به آهستگی به مزایای مختلفی که لینوکس و متن باز می‌توانند تأمین کنند پی خواهند برد.


۲۷- شرکت ناول


شرکت با قدمت بسیار زیاد ناول در سال ۲۰۰۶ اعلام کرد که یک شرکت بزرگ با مهاجرت از ویندوز به لینوکس برای کامپیوترهای رومیزی کارمندان خواهد بود.


۲۸- شرکت گوگل


می‌خواهید باور کنید یا نکنید، این غول بزرگ با سرورهای عظیمی که جستجوی گوگل را انجام می‌دهند از لینوکس استفاده می کند. البته شرکت عظیم جستجوی اینترنتی مهندسانی برای خود دارد که یک نسخه سفارشی سازی شده از اوبونتو به نام Goobuntu تولید می کنند.


۲۹- شرکت IBM


علاوه بر انجام کارهای توسعه ای برا ذوی لینوکس خود، IBM به عنوان استفاده کننده لینوکس بر روی سرورها و کامپیوترهای رومیزی خود معروف است.


۳۰ – شرکت پاناسونیک


غول الکترونیکی پاناسونیک دیگر شرکت معروفی است که از لینوکس در برخی از فعالیتهای خود استفاده می کند. همچون سایر شرکتهای موجود در این لیست، پاناسونیک از لینوکس تنها پس از ویندوز NT استفاده می کند.


۳۱- خطوط هوایی Virgin آمریکا


Virgin American، خطوط هوایی ارزان‌قیمت ایالات متحده از لینوکس به منظور استفاده در ایجاد ابزارهای سرگرمی در هنگام پرواز استفاده می کند.


۳۲- شرکت سیسکو


سیستمهای سیسکو، غول مسیریابها و شبکه‌های کامپیوتری به لینوکس پس از مشاهده اشکالات در استفاده از راه حلهای Active Directory مایکروسافت بر روی سرورهای خود مهاجرت کرد.


۳۳- Conocophilips


Conocophilips از لینوکس برای سرورهای عظیم خود استفاده می کند.


۳۴- استیکی Omaha

استیکی Omaha، یک فروشنده استیک به لینوکس و متن باز در سال ۲۰۰۱ مهاجرت کرد. این مطلب را JavaWorld.com اعلام کرده است.


۳۵- آمازون


کتاب فروشی آنلاین Amazon.com می‌گوید که استفاده از لینوکس تقریباً در هر گوشه‌ای از کسب و کارش وجود دارد.

ZD Net می‌گوید که پس از اینکه آمازون استفاده از لینوکس را در سال ۲۰۰۰ برای وظایف اصلی خود آغاز کرد، لینوکس شروع به گسترش در سطوح تمام شرکت کرد.


۳۶- شرکت پژو


بازار ماشین اروپایی پژو اعلام کرد که در سال ۲۰۰۷، در حدود ۲۰۰۰۰ کپی از لینوکس رومیزی ناول و ۲۵۰۰ کپی از لینوکس سرور زوزه را بکاربرده است.


۳۷- ویکی پدیا


دانشنامه آنلاین محبوب ویکی پدیا که یکی دیگر از حامیان لینوکس محسوب می‌شود در سال ۲۰۰۸ به لینوکس اوبونتو، ردهت و فدورا مهاجرت کرده است.


۳۸- بورس اوراق و بهادار نیویورک


بورس اوراق و بهادار نیویرک تجارت غیرقابل انتظار دیگری است که از لینوکس استفاده می کند.


۳۹- شرکت کت سازی Burlington


شرکت سازنده کت Burlington یا ۲۵۰ فروشگاه زنجیره ای در حدود ۴۲ ایالت، لینوکس را در مراکز توزیع خود و تعدادی از فروشگاه ها اجرا می کنند.


۴۰ – شرکت Flannigan و Raymour، فروشنده مبلمان


Netwotkcomputing.com تشریح کرد که انتقال Raymour and Flannigan به لینوکس به عنوان یک انتقال اصلی برای فروشنده مبلمان محسوب می شود.


۴۱- شرکت ساعت سازی Tommy

Linuxjournal.com نوشت که شرکت ساعت سازی Tommy Hilfiger لینوکس را برای زیرساختار تجارت الکترونیکی خود انتخاب کرده است.


۴۲- تویوتا موتورز


Aax.net گزارش داد که سالها قابل بر روی پایلوت از یک سیستم لینوکس برای ارتباط با فروشندگان ماشین با کارخاه های تویوتو از لینوکس استفاده می‌کرده است.


۴۳- Travelocity

Travelocity دیگر کسب و کار اینترنتی است که توسط سرورهای لینوکس راه اندازی شده است.کاربران خانگی و علمی لینوکس


۴۴- Sony Playstation 3


زمانی که لینوکس از پیش بر روی PS3 نصب نشد، این وسیله طراحی شد تا امکان نصب آسان لینوکس و بازیها صورت پذیرد. به گونه‌ای که Terra Soft لینوکس Yellow Dog 5 را برای دانلود بر روی PS3 ایجاد کرده اند.


۴۵- نت بوکها


مینی لپ تاپها به نام نت بوکها در سالهای اخیر بسیار طرفدار پیدا کرده‌اند و اغلب با توزیعهای لینوکس کم حجم مثل Xandros و Linpus ارائه می شوند.


۴۶- برخی از مدلهای Dell


در سالهای اخیر بین ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸، توزیعهای لینوکس همچون اوبونتو بر روی بسیاری از کامپیوترهای ساخته شده توسط شرکت Dell و شرکتهای بزرگ دریگر قرار گرفته اند.


۴۷- CERN

CERN لینوکس علمی را بر روی حجم عظیمی از برنامه‌های بحرانی خود استفاده می کند.


۴۸- آرشیو اینترنتی


هرکسی که تاکنون از ماشین Wayback برای برگشت به وب سایت خود استفاده کرده است اطلاعاتی را درباره سرورهای X86 که لینوکس را اجرا می‌کنند ذخیره کرده اند.


۴۹- ربات ASV

 

Linuxpromagazine.com گزارش داد که ربات ASV، یک ماشین جستجوگر برای پردازش اطلاعاتی درباره جکعیت والهای اقیانوس آرام در همکاری با دپارتمان زیست شناسی مارین دانشگاه ایالت Oregon طراحی شده است از لینوکس استفاده می کند.


۵۰- IBM iDataplex در کانادا


بزرگترین ابررایانه کاندا با نام IBM iDataplex که توسط دانشگاه تورنتو میزبانی می‌شود نیز توسط لینوکس اجرا می شود.


منبع: http://www.focus.com/fyi/information-technology/50-places-linux-running-you-might-not-expنوع مطلب : لینوکس  داستان ها 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic